Henna doda Ci urody

Dobra dla alergików i osób z wrażliwą skórą. Henna to jeden z najstarszych na świecie naturalnych sposobów na podkreślenie urody.

Egipcjanki podkreślały nią swoje brwi i rzęsy, Palestynki malowały henną paznokcie, Hinduski tatuażami z tego barwnika przyozdabiały stopy i dłonie, zaś wojownicy Masajów – twarze, by podkreślić swój plemienny status. Henna znana jest od wieków! Nic dziwnego, to barwnik roślinny produkowany z liści i pędów popularnej rośliny zwanej lawsonią bezbronną. Dzięki temu tani i naturalny.

Oprawa oczu

Dziś hennę wykorzystuje się w salonach kosmetycznych. Barwi się nią brwi i rzęsy, rzadziej farbuje włosy. – Henna to doskonała oprawa dla oczu, zwłaszcza dla pań, które mają jasne włoski – mówią kosmetolodzy. Cały zabieg trwa zaledwie kilka minut, a efekty utrzymują się przez około dwa tygodnie. Kolor henny dopasowuje się do typu urody (może być ruda, brązowa, grafitowa albo czarna), a jako naturalny barwnik rzadko uczula albo podrażnia. Farbowanie rzęs i brwi w salonie to koszt ok. 20-25 zł.

Przyrządzanie

Zaoszczędzić można, stosując hennę u siebie w łazience. W drogeriach są już niemal gotowe składniki (już od 2,5 zł za jeden zabieg). Wystarczy, że wyciśniemy barwnik z tubki i zmieszamy go z kilkoma kroplami wody utlenionej lub płynu-aktywatora barwnika. Sposób przygotowania henny zawsze znajdziemy na opakowaniu. Konieczna jest jednak odrobina wprawy.

Nakładanie

Rzęs nie polecamy farbować w domu, bo barwnik może dostać się do oczu. Tu najlepiej podziała zwykły tusz, henną warto przyciemnić sobie brwi. Kiedy na spodeczku przygotowaliśmy już odrobinę barwnika, skórę wokół brwi zabezpieczamy przed pomalowaniem tłustym kremem. Następnie, za pomocą patyczka do uszu lub wąskiego pędzelka, starannie nakładamy hennę na brwi. Uwaga! Ważne jest, by od razu nadać brwi pożądany kształt, bo henna zabarwi nam te partie, na które ją nałożymy. Zmywamy ją po ok. 5 minutach, włoski spod brwi wyrywamy zaś pęsetką.