5 minut dla dłoni

Tylko tyle wystarczy, by widocznie poprawić ich wygląd. Co więcej, wszystkie potrzebne do regeneracji dłoni składniki, znajdziesz w swojej kuchni.

Popękana i zwiotczała skóra. W dodatku sucha tak, że zaczyna się łuszczyć. A jakby tego było mało, pokryta ciemnymi plamkami. Nie ma co ukrywać, skóra na naszych dłoniach, starzeje się szybciej niż na przykład na twarzy. Powód? Jest banalny, zapominamy o kremowaniu dłoni po każdym myciu – a tak przecież robimy w przypadku naszej cery. Do tego dochodzą jeszcze kiepskie warunki atmosferyczne – wiatr i chłód.

Zmiany nie są jednak nieodwracalne, dłoniom poświęcić trzeba jednak trochę uwagi. A dokładnie 5 minut, bo tyle trwają kuracje, które dla Was przygotowaliśmy.

Szybka maska na suchą skórę

Składniki: ¾ szklanki oliwy z oliwek, jedno żółtko, folia spożywcza lub rękawiczki z folii.

Podgrzej oliwę, a następnie wymieszaj ją z żółtkiem. Mieszankę nałóż na dłonie, a następnie zawiń w folię kuchenną. Dla lepszego efektu dłonie możesz owinąć kocem. 5 minut w cieple wystarczy, by dobroczynne składniki nawilżyły spierzchniętą skórę dłoni.

Sposób na plamy

Składniki: pół szklanki soku z kapusty, krem do rąk

Zanurz dłonie w soku z kapusty na 3-5 minut. Następnie spłucz letnią wodą, a na koniec posmaruj ręce kremem do rąk, który nasz w łazience. Podobną do soku z kapusty, wybielającą moc ma też świeży ogórek i cytryna. Wyciśnij z nich sok i postępuj identycznie jak z kapusty.

SUPER RADA!

Jeśli Twoje dłonie są mocno zniszczone, popraw ich wygląd w ciągu nocy. Posmaruj je grupą warstwą kremu (np. Nivea) i załóż bawełniane rękawiczki. Efekty zobaczysz już rankiem.